Izolácie

Tepelná izolácia bazéna

Izolácia stien bazéna má podstatný vplyv na zníženie nákladov na udržanie teplej bazénovej vody. Nespoliehajte sa na argument, že najväčší únik tepla je prostredníctvom vodnej hladiny a tak je izolácia stien bazéna zbytočná. Teplo výrazne odvádza aj vlhký betón a akonáhle si nad bazén zaobstaráte zastrešenie, alebo ho začnete po kúpaní zakrývať solárnou plachtou, začne hrať tepelná izolácia stien významnú úlohu. V správne izolovanom bazéne budete mať nielen oveľa teplejšie vodu, ale aj príjemne teplý pocit pri kontakte s bazénovou stenou.

Zateplenie vykonávame kompaktnou, minimálne nasiakavou predhriatou dvojzložkovou polyuretánovou penou vysokej kvality, primárne vyvinutou pre externé striekané aplikácie používané na tepelné a vode odolné izolácie. Na stene bazéna je takto vytvorená tepelnoizolačná vrstva bez akýchkoľvek škár, spojov a tepelných mostov, ktoré po technickej stránke nemožno dosiahnuť žiadnym iným spôsobom.

Nástrek bazéna polyuretánovou penou má okrem výborných tepelnoizolačných vlastností aj prednosti z konštrukčného hľadiska. Dodatočne stužuje teleso bazéna a kompletne ho z vonkajšej strany chráni proti prípadnému poškodeniu pri stavebných prácach.

Izolacie
Izolacie
Izolacie
Izolacie
Izolacie
Izolacie