Technológie

Poradíme Vám s výberom zodpovedajúcej technológie k Vášmu bazénu. Navrhneme jej vhodné umiestnenie, myslíme na zabezpečenie kvalitnej cirkulácie, ponúkneme Vám automatickú úpravu vody, odporučíme spôsoby ohrevu. Profesionálny návrh a inštalácia technológií pre údržbu bazénovej vody Vám zabezpečí maximálny pôžitok z Vášho bazéna.

Umiestnenie bazénovej technológie

Skonzultujte s nami vhodné umiestnenie bazénovej technológie. Umiestnenie sa môže líšiť v závislosti od konkrétnych podmienok na mieste montáže. Technológia môže byť v záhradnom domčeku, v garáži, v technickej miestnosti, v pivnici či v plastovej technologickej nádržke v zemi pri bazéne.

Umístění bazénové technologie
Umístění bazénové technologie
Umístění bazénové technologie
Umístění bazénové technologie
Umístění bazénové technologie
Umístění bazénové technologie

Filtračný systém

Návrh kvalitného filtračného systému spočíva ako v dostatočne dimenzovanej kvalitnej pieskovej filtrácii, tak vo veľkom skimmery a správne navrhnutom rozmiestnenií cirkulačných trysiek. Do bazénov inštalujeme unikátny 5-tryskový cirkulačný systém. Tri dýzy sú umiestnené pri dne bazéna, kde zaisťujú dokonalé miešanie teplejšej vody pri hladine s chladnejšou vodou pri dne a kvalitné premiešavanie dezinfikovanej vody vracajúcej sa z filtračného zariadenia. Zvyšné dve trysky sú potom umiestnené tesne pod hladinou oproti skimmeru a zabezpečujú pohyb vodnej hladiny smerom k odsávaciemu miestu a tým dochádza k odstraňovaniu plávajúcich nečistôt z vodnej hladiny.

Úprava bazénovej vody

Pre úpravu bazénovej vody je možná inštalácia chlorátorov, kde dochádza k aplikácii štandardnej bazénovej chémie. Aby ste však vo svojom bazéne mali stále krištáľovo čistú vodu s čo možno najmenšou vynaloženú starostlivosťou ponúkneme Vám rad špičkových zariadení pre automatickú údržbu bazénovej vody ...

Stiahnite si dokument Dezinfekcia bazénovej vody - ako zabezpečiť krištáľovo číru vodu, v ktorom sa dozviete o tom, čo v bazénovej vode prebieha, prečo sa vlastne kazia a akými technológiami a prostriedkami je možné udržiavať vodu nezávadnú pre prevádzkovanie Vášho bazénu.

Asin Aqua Salt

Najmodernejší elektrolyzér pre dezinfekciu bazénovej vody. Pre elektrolýzu sú použité titánové elektródy s ruténio-iridiovým povlakom, ktoré zaisťujú vysoký výkon a životnosť. Asin Aqua Salt na základe elektrolýzy slanej vody vytvára vo vode voľný chlór, ktorý sa bezpečne postará o jej dezinfekciu. Zásadnou výhodou oproti dávkovaniu chlóru obsiahnutého v tabletách je likvidácia zlúčenín viazaného chlóru priechodom vody okolo elektród. Absolútne teda odpadá nepríjemný chlórový zápach charakteristický pre bazénovú chémiu. Mierne slaná voda má tiež veľmi priaznivé účinky na pokožku.

Asin Aqua Salt

Asin Aqua Redox S

Automat pre riadenie kvality bazénovej vody vhodný pre kombináciu s elektrolýzou slanej vody. Reguluje pH a kontroluje produkciu chlóru zo zariadení Asin Aqua Salt, na základe nameraných hodnôt redox potenciálu sa podľa spotreby stará o spínanie tohto zariadenia. Kombináciou týchto dvoch zariadení tak získate plne automatickú úpravu bazénovej vody.

Asin Aqua Redox S

Asin Aqua Redox

Automat pre riadenie kvality bazénovej vody vhodný pre použitie v domácich bazénoch. Dávkuje vopred nastavené množstvo dezinfekcie a udržuje jej maximálnu úroveň podľa vopred nastaveného redox potenciálu. Udržuje zvolenú hodnotu pH. Vďaka tomu, je voda vždy číra, nezávadná a nezapácha po chlóre. Automat je vybavený redoxovou sondou na meranie dezinfekčnej úrovne. Nemeria koncentráciu chlóru.

Asin Aqua Redox

Ohrev bazénovej vody

Aspoň príprava na možnú dodatočnú inštaláciu ohrevu bazénovej vody, by mala byť súčasťou každého bazénu. Keď bude Váš bazén zastrešený a budete si chcieť predĺžiť kúpaciu sezónu, alebo si budete chcieť dopriať teplejšiu vodu, ohrev iste využijete.

Na ohrev bazénovej vody sa z hľadiska prevádzkových nákladov najčastejšie používa tepelné čerpadlo. Jeho výkon by mal zodpovedať objemu vody, ktorý bude vykurovaný - navrhneme Vám vhodné riešenie. Na ohrev je ďalej možné použiť tepelný výmenník či elektrický ohrev.